Sēlijas novadu apvienība Salas novadā tiekas ar LPS vadību 26.09.2017.

13. septembrī Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) priekšsēdis Gints Kaminskis un vecākais padomnieks Māris Pūķis tika sagaidīti Salas novada pašvaldībā, lai tiktos ar Sēlijas novadu apvienības pašvaldību vadītājiem (Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Neretas, Salas un Viesītes) un Jēkabpils pilsētas pārstāvi. Sanākšanā  izkristalizējās jautājumi, kas vienlīdz aktuāli kā Sēlijas reģionā, tā visos Latvijas novados kopumā.

Selijas_novadu_apvienibas_seede_ar_LPS__13092017.jpg

Kā primārais jautājums izskanēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais likumprojekts “Grozījumi Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likumā”. Šajā likumprojektā paredzēts, ka tiks izveidotas 29 sadarbības teritorijas, bet pēc pusotra gada būs sagatavots likumprojekts par valsts pārvaldes iestāžu sadarbību šajās teritorijās.

Sēlijas novadu apvienības pašvaldību vadītāji uzsvēra, ka pašvaldības vienmēr ir atbalstījušas sadarbību un pilnībā atbalsta ideju par pašvaldību sadarbību dažādās formās (tai skaitā kopdarbības iestādes un komercsabiedrības, sadarbības iestādes, pārrobežu sadarbība u.c.), tomēr paliek stingri pie viedokļa, ka ikvienai reformai jābūt pārdomātai un pieskaņotai reālajai situācijai, pašvaldību specifiskajām vajadzībām un autonomajām funkcijām, nelikvidējot līdz šim veiksmīgi izveidotās sadarbības dažādās jomās, piemēram, optimizējot skolu tīklu vai medicīnas pakalpojumus.

G. Kaminskis informēja, ka jautājums ir skatīts LPS Valdes sēdē, pēc kuras savienība ir izsūtījusi vēstuli ministrijām ar norādi, ka, nenoskaidrojot iesaistīto pušu reālo vajadzību pēc sadarbības, var atkārtoties  pieredze ar plānošanas reģioniem, kad praksē nozaru sadarbība ar pašvaldībām attīstījās pavisam citādi, nekā likumā bija paredzēts. Tāpat vēstulē lūgts skaidrot kā un kādiem mērķiem valsts pārvaldes institūciju sadarbība ar pašvaldībām ir iecerēta.

Sēlijas novadu apvienības tikšanās laikā tika apspriests arī par aktualizētā bukleta “Sēlijas karte” atkārtoto tiražēšanu un citi jautājumi.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Amats: Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Tālrunis: 29156210
E-pasts: referente@salas.lv