Aizvadīts Latvijas rallijkrosa kausa 6. posms Biržos 26.09.2017.

23. septembrī Salas novada Biržos, autotrasē “Baroni” norisinājās Latvijas rallijkrosa kausa 6. posms. Sacensību Super 1600, LADA RX,  Touring 2000 un Open klasēs startēja 36 braucēji no Latvijas un Igaunijas.

Visplašākais dalībnieku skaits, kā ierasts Biržos, piedalījās LADA RX klasē. Tur sīvā konkurencē uzvaras laurus plūca Kristaps Kapačs, aiz sevis atstājot Jēkabpilieti Ivaru Joeli un braucēju no Igaunijas Sigmar Tammemagi.

Touring 2000 klasē 12 braucēju konkurencē vietas uz pjedestāla sadalīja Raivis Galviņš, kas ierindojās 1.vietā, Jānis Ikers - 2. vietā un 3.vietā  - Māris Druva.

Super 1600 klasē ātrākais rezultāts un iegūta 1. vieta Edijam Ošam, 2. vieta Jānim Spundiņam un 3. vietā Roberts Vītols.
Savukārt, Open klasē pirmajā vietā jēkabpilietis Mārtiņš Svilis, 2. vietā braucējs no Igaunijas Mart Tikkerbar un trešais – Jānis Veģeris.

Šīs sacensības bija īpašas ar to, ka paralēli rallijkrosam, trasē devās arī motokrosa un Supermoto braucēji. Šeit pārliecinoši labākais – Arturs Līcītis. Supermoto braucēji skatītājus pārsteidza ne vien ar azartiskām sacensībām, bet arī ar īpašu šovu.

Rallijkross_6posms_trase_Baroni_Birzos_23092017.jpg

Foto no Salas novada pašvaldības foto arhīva

Šo sacensību organizēšanā biedrībai “SKN sports” vairāku gadu garumā izveidojusies teicama sadarbība ar Salas novada pašvaldību un Astarte – Nafta. Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe:

“Patiess prieks, ka Latvijas mēroga rallijkrosa sacensības notiek Salas novada Biržos. Var tikai apbrīnot biedrību "SKN sports” un tās vadītāju A.Vasili par prasmi organizēt šāda mēroga sacensības, piesaistīt brīvprātīgos palīgus un atbalstītājus. Lai gan šoreiz sacensībās nepiedalījās pasaules klases autobraucējs R.Nitišs, nevar neatzīmēt viņa lielo lomu šo sacensību organizēšanas vietas izvēlē, kā arī visas Nitišu ģimenes iesaistīšanos sacensību organizēšanā. Šoreiz skatītājus priecēja Supermoto šovs, kuru organizēja pieredzējis un titulēts motobraucējs A.Līcītis, kurš ir mūsu novada iedzīvotājs. Tāpēc arī mūsu pašvaldība atbalsta šo pasākumu, kas pulcē skatītājus no tuvienes  un tālienes.”

“Astarte – Nafta” valdes priekšsēdētājs Ojārs Karčevskis atzinīgi izsakās par sacensībām:

“Uzskatu, ka šīs sacensības noorganizētas ļoti augstā līmenī. Sākot ar to, ka trase ar katru reizi tiek pilnveidota arvien augstākā līmenī un, līdz ar to,  sacensību sportiskā daļa ir ļoti baudāma. Patīkami arī tas, ka padomāts par skatītājiem,  gan aktivitātes, kas notiek paralēli, gan arī šovs sacensību starplaikos, šoreiz – Supermoto. Tiešām liels prieks par šīm sacensībām un lielisko sadarbību!”

Biedrība “SKN Sports” izsaka pateicību Salas novada pašvaldībai, Astarte – Nafta, Jēkabpils pilsētas pašvaldībai, Rallycross.lv, kā arī visiem, kas iesaistījās šī pasākuma organizēšanā.

Informāciju sagatavoja: Ieva Lapiņa
Biedrība “SKN sports”