Notiks videokonference par centralizētajiem eksāmeniem vidusskolās 21.09.2017.

Latvijas Pašvaldību savienībā notiks preses konference par 2016./2017. mācību gada centralizēto eksāmenu rezultātu korelāciju ar eksāmenu kārtotāju skaitu Latvijas vidusskolās.

21. septembrī plkst.14 Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS) Rīgā, Mazajā Pils ielā 1, 4. stāva sēžu zālē notiks preses konference, kurā tiks iepazīstināts ar LPS veikto datu apkopojumu un analīzi par centralizēto eksāmenu rezultātu korelāciju ar eksāmenu kārtotāju skaitu Latvijas vidusskolās.

“Pētījuma mērķis ir sniegt ieskatu par vidusskolu centralizēto eksāmenu rezultātiem vispārējās izglītības iestādēs, kas  ļauj pašvaldībām, sabiedrībai, vecākiem un skolēniem novērtēt centralizēto eksāmenu rezultātus. Lai redzētu notikušās izmaiņas gada laikā, pētījumā par 2016./2017. mācību gadu eksāmenu rezultātos ir iekļauti arī rādītāji no iepriekšējā gada pētījuma. Pētījumā par 2016./2017. mācību gada eksāmenu rezultātiem lielāks uzsvars tika likts uz dažādu tipu skolām pēc to teritoriālā iedalījuma, skolu mācību plūsmu sadalījuma un tiek analizēti centralizēto eksāmenu rezultātu korelācija ar eksāmenu kārtotāju skaitu Latvijas vidusskolās. Pētījums apstiprinājis arī dažu vispārzināmu pieņēmumu neatbilstību reālajai situācijai,” skaidro LPS padomniece izglītības, bērnu, jaunatnes un ģimenes jautājumos Ināra Dundure.

Preses konferences laikā tiks skatīti šādi jautājumi:
1. centralizēto eksāmenu rezultātu kopsavilkuma salīdzinājums;
2. centralizēto eksāmenu rezultātu vērtējums pa skolu tipiem;
3. centralizēto eksāmenu vērtējumi pa mācību priekšmetiem;
4. centralizēto eksāmenu vērtējumi pēc teritoriālās atrašanās vietas;
5. skolu skaits pēc to atrašanās vietas un pēc centralizēto eksāmenu kārtojošo skolēnu skaita atbilstoši skolu tipiem;
6. vidusskolu un ģimnāziju TOP 10 pēc nokārtoto eksāmenu vidējiem rādītājiem atkarībā no kārtotāju skaita skolā.

Preses konference būs skatāma arī tiešraidē LPS interneta vietnē šeit.

Tiešraides laikā būs iespēja uzdot jautājumus, sūtot tos uz e-pasta adresi: tiesraide@lps.lv.

Plašāka informācija:
Ināra Dundure,
Latvijas Pašvaldību savienības padomniece
izglītības, bērnu, jaunatnes un ģimenes jautājumos
Tālrunis: +371 26486654
e-pasts: inara.dundure@lps.lv