Aizvadīta trešā Sēlijas novadu Jauniešu diena 23.08.2017.

18. augustā Jaunjelgavā notika jau trešā Sēlijas novadu Jauniešu diena „Dzimis Sēlijā”, kas kopā pulcēja jauniešus no Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadiem.

Jauniešu diena sākās ar novadu pārstāvju uzrunām un nākamā gada Jauniešu dienas organizētāju noskaidrošanu. Veiksmīgā loze tika Ilūkstes novadam, kas nozīmē, ka nākamgad Sēlijas novadu Jauniešu diena tiks svinēta tur.

Diena turpinājās ar dažādām sportiskām aktivitātēm. Vienlaicīgi norisinājās spēles strītbolā, jautrajā futbolā (jautrais, jo jāspēlē ar vingrošanas bumbu!) un volejbolā. Sacensības strītbolā un jautrajā futbolā bija viens no Sēlijas novadu apvienības un Latvijas Ģenerāļu kluba Ceļojošā kausa izcīņas posmiem. Ja mūsējiem ne tik labi veicās jautrajā futbolā, tad strītbolā Salas novada komanda rādīja izcilu sniegumu. To apliecina godam izcīnītā 2.vieta strītbolā. Paldies Ivo, Krišjānim, Ervīnam, Renāram un Anastasijai par cīņas sparu jautrajā futbolā un Rūdim, Krišjānim un Kitijai par skaistām un rezultatīvām spēlēm strītbolā.

Visas dienas garumā jauniešiem bija iespēja piedalīties arī Sēlijas novadu Jauniešu padomes „SēJa” piedāvātajās aktivitātēs. SēJas meitenes parūpējās, lai ūdens baloni spētu atvēsināt sporta spēlēs „uzkarsušos” jauniešus un pārējos pasākuma dalībniekus. Jauniešu dienā notika arī SēJas prezentācijas video filmēšana.

Pēcpusdienā jauniešiem bija iespēja izpausties radoši, piedaloties biedrības „Radi Jaunjelgavā” organizētajās aktivitātēs. Tajās aktīvi iesaistījās Salas novada jaunieši, kas sev pagatavoja gan iepirkuma somas, gan glītus sapņu ķērājus, tādējādi vecām lietām piešķirot jaunu elpu.

Tāpat jauniešiem bija iespēja klātienē tikties ar starptautiskajās misijās dienējošu karavīru Aleksandru Sotņikovu, ieklausīties ugunsstaigāšanas instruktores Madaras Lazdiņas dzīves gājumā un iepazīties ar Jaunjelgavas un Sēlijas patriotiem Kristīni Kalēju un viņas dēlu Eduardu Kaļķi no biedrības „Radi Jaunjelgavā”.

Pārsteidzošs un apbrīnas vērts bija ielu vingrotāju priekšnesums. Tajā puiši ne tikai demonstrēja savu spēku un izturību, bet iesaistīja arī skatītājus. Šādam izaicinājuma ļāvās arī mūsu novada jauniete Sintija.

Vakara noslēgumā uz Jaunjelgavas estrādes skatuves kāpa grupa „Dzelzs Vilks” un grupa „Catalepsia”. Pasākumā izskaņā - diskotēka kopā ar Kasparu Markševicu.

Visas aktivitātes pasākuma dienā bija bez maksas pateicoties Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadu pašvaldību finansiālam atbalstam.

Paldies Salas novada pašvaldībai, kas atbalsta šo pasākumu! Paldies pašvaldības šoferim Aivaram Aizpurvam par pacietību! Paldies jauniešiem, kas piedalījās, juta līdzi, kaut ko iemācījās un, cerams, izbaudīja! Paldies Jaunjelgavai un sevišķi Evijai Vectirānei! Tiekamies nākamgad Ilūkstē!

Fotomirkļi no pasākuma skatāmi ŠEIT.

Informāciju sagatavoja: Vita Tropa
Amats: Salas novada pašvaldības