Kopā un vienoti uz Latvijas Pašvaldības savienības 28.kongresu 21.08.2017.

18.augustā Alūksnē ir norisinājies Latvijas Pašvaldību savienības 28.kongress, kurā piedalījās valsts augstākās amatpersonas, tika apstiprinātas piecas jaunas rezolūcijas, kā arī debatēti vairāki pašvaldībām aktuāli jautājumi. Šī kongresa moto bija: "Esiet kopā, un būsiet stipri!"

Moto pilnīgā mērā varēja attiecināt arī uz Jēkabpils pilsētas un tās apkārtnes novadu domes priekšsēdētāju kopīgu došanos uz pašvaldību kongresu.

Kongress_Aluksne_18082017.jpg
No kr.: 1 - Aivars Vanags, Jēkabpils nov. pašv. domes priekšsēdētājs; 2 - Jānis Dimitrijevs, Viesīte; 3 - Irēna Sproģe, Salas nov. pašv. domes priekšsēdētāja; 4 - Raivis Ragainis, Jēkabpils pils. pašv. domes priekšsēdētājs; 5 - Līga Kļaviņa, Jēkabpils pils. pašv. domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos jautājumos; 6 - Alfons Žuks, Viesītes nov. pašv. domes priekšsēdētājs

"Tā bija ļoti patīkama iniciatīva no Jēkabpils pilsētas pašvaldības vadītāja Raivja Ragaiņa puses. Pirmo reizi mēs [Jēkabpils pilsētas, Jēkabpils, Viesītes un Salas novadu vadītāji] devāmies kopā uz pasākumu. Tas radīja patīkamu kopības un vienotības sajūtu", atzina Salas novada domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe.

Kongresā Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis savā runā uzsvēra pašvaldību lielo nozīmi ikviena iedzīvotāja labvēlīgas dzīves veidošanā, kā arī izteica gandarījumu par redzēto reģionālajās vizītēs.

"Kongresa sauklis ļoti labi sasaucas ar manis redzēto pašvaldībās, ka tikai vienotā un kopīgā darbā ir izaugsme. Īpaši vēlos uzslavēt uzņēmēju panākumus un iedzīvotāju iniciatīvas - tikai kopā mēs varam būt stipri un darīt visu iespējamo iedzīvotāju labā," uzsvēra R. Vējonis

Valsts prezidents pateicās LPS priekšsēdim Andrim Jaunsleinim par ilggadīgo darbu, pasniedzot Valsts prezidenta Cildinājuma rakstu. “Šo gadu laikā LPS ir kļuvis par nopietnu sadarbības partneru, par ko noteikti jāpateicas Andrim Jaunsleinim,” apsveicot uzsvēra prezidents.

Savukārt Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzrunājot klātesošos, pauda viedokli, ka pašvaldību intereses vienmēr ir bijušas valsts interešu augšgalā. “Esmu atvedusi līdzi arī cildinājuma vārdus Latvijas Pašvaldību savienībai. Tās balss parlamentā vienmēr ir dzirdama skaidri un noteikti.”

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards savā runā nebija tik optimistisks, jo aizskāra tēmu, kuru pašvaldības neatbalsta, proti, jaunu teritoriālo reformu, kas, kā izteicās ministrs, nesīs lielas izmaiņas līdzšinējo 119 pašvaldību vietā atstājot tikai maksimums 30, kuras plānots saukt par apriņķiem.

[PDF] Andra Jaunsleiņa prezentācija par paveikto un aktuālākajām problēmām

[PDF] Rezolūcija. Par nodokļu reformas negatīvās ietekmes kompensāciju pašvaldībām

[PDF] Rezolūcija. Par pagastu centru savienojumu ar novadu un attīstības centriem

[PDF] Rezolūcija. Par valsts budžeta saskaņošanu ar pašvaldībām