Jaunieši apmācībās „rok” idejas projektiem un gūst vērtīgu pieredzi 25.07.2017.

No 20. līdz 21. jūlijam Raiņa muzejā „Tadenava” un tā apkārtnē norisinājās apmācības Sēlijas novadu jauniešiem „Izroc ideju projektam”. Apmācības organizēja Jēkabpils novada pašvaldība sadarbībā ar Sēlijas novadu apvienības Jauniešu padomi „SēJa”. Divu dienu garumā jaunieši no Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes kompetentu un pieredzes bagātu lektoru vadībā apguva informāciju tehnoloģiju, mediju un projektu rakstīšanas prasmes.

No Salas novada uz apmācībām devās četri novada jaunieši - Lauris Gaidelis, Rūdis Lapiņš, Egija Paslauska (darbojas Sēlijas novadu apvienības Jauniešu padomē „SēJa” ) un Ivo Siliņš kopā ar jaunatnes lietu speciālisti Vitu Tropu. Pavisam kopā apmācībās piedalījās 46 dalībnieki.

Pirmajā apmācību dienā „Tadenavā” viesojās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Jēkabpils biznesa inkubatora vadītāja Jolanta Šūmakere, kas jauniešiem pastāstīja par biznesa inkubatoru un tā sniegtajām iespējām. Pēc šīs lekcijas jaunieši tika sadalīti trīs grupās. Pie Normunda Vilces jaunieši runāja par medijiem un drošību internetā, pie Māra Rešņa mācījās domāt radoši, bet Ivetas Cīrules lekcijā izzināja projekta rakstīšanas noslēpumus. Paralēli tam jaunieši iepazinās, dibināja kontaktus, iekārtojās nakšņošanai teltīs un baudīja saulaino dienu.

Pirmā vakara noslēgumā jaunieši pulcējās pie ugunskura, kur izteica savu viedokli par dienas laikā apgūto un pieredzēto. Īpašs bija brīdis, kad jauniešiem piepulcējās vakara pārsteigums - dziedātājs un komponists Kārlis Kazāks, kas ne vien priecēja ar skaistu dziedājumu, bet arī rosināja uz pārdomām par Sēlijas identitāti. Arī tad, kad vakara viesis bija devies prom, dziesmas nebeidza skanēt. Meiteņu grupas „Piparmētra” dalībnieces Amandas ģitārspēles vadībā tās skanēja vēl ilgi.

Apmācību otrā diena sākās ar rīta rosmi, ko atraktīvā veidā vadīja „SēJas” meitenes - Egija un Jurita. Pēc tās jaunieši sadalījās mazākās grupās, kurās jau notika dažādu ideju ģenerēšana, kā rezultātā tapa vairāki projekti. Jaunieši savas projektu idejas prezentēja žūrijai, kura tās izvērtēja un izteica savus komentārus un ieteikumus, lai projekts izdotos.

Pateicoties Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novada pašvaldību finansiālam atbalstam apmācības un arī dalībnieku ēdināšana bija bezmaksas. Jāpiebilst, ka apmācības atbalstīja arī Sēlijas uzņēmēji, tostarp SIA „Dona” no Salas novada.

Par dalību apmācībās jaunieši saņēma sertifikātus. Apmācībās jaunieši ieguva vērtīgu pieredzi, uz ko norāda arī paši jaunieši:

„Apmācībās lektori iemācīja daudzas lietas, bija interesanti un jautri. Man patika sadarboties un komunicēt ar citiem jauniešiem. Es pārvarēju savu kautrīgumu un bailes. Ieguvu labas zināšanas par projektu rakstīšanu, domāju, ka nākotnē kādu arī uzrakstīšu un iesniegšu!” (Ivo)

„Ļoti labi organizētas apmācības un zinoši lektori. Uzskatu, ka ļoti veiksmīgi izvēlēta apmācību norises vieta, jo sakoptā un skaistā vide rosināja domāt un izpausties radoši.” (Egija)

„Apmācības bija lieliskas, un visi dalībnieki bija draudzīgi. Ceru, ka līdzīga veida apmācības būs vēl! Grupu darbos apguvu pozitīvas un radošas domāšanas pamatprincipus, kas var noderēt ne vien projekta rakstīšanā, bet arī ikdienā.” (Lauris)

„Man ļoti patika apmācības! Ieguvu jaunu pieredzi, vērtīgu informāciju par projektiem un iepazinos ar jauniem cilvēkiem no kaimiņu novadiem. Šāda veida pasākumi dod iespēju jauniešiem augt un attīstīties.” (Rūdis)

Paldies organizatoriem - Jēkabpils novada pašvaldībai, īpaši manai kolēģei Jēkabpils novada jaunatnes lietu speciālistei Jurgitai Bareikai, Sēlijas novadu apvienības Jauniešu padomes „SēJa” jauniešiem, lektoriem un visiem pārējiem apmācību dalībniekiem.

Lai radošas idejas realizējas projektos!

Salas novada pašvaldības

Jaunatnes lietu speciāliste