Salas KN deju klektīvs Letkiss - trešais labākais savā grupā Latvijā 26.05.2017.

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” deju kolektīvu repertuāra apguves skatēs piedalījās 17556 dejotāju jeb 789 kolektīvu (viņu vidū arī - 32 ārvalstu latviešu deju kolektīvi), tostarp 326 vidējās paaudzes, 303 jauniešu, 87 senioru un 66 bērnu deju kolektīvu. 204 deju kolektīvi ieguva augstāko novērtējumu, 352 – pirmo, 162 – otro, 34 – trešo pakāpi, bet 37 – pateicību par piedalīšanos.

Skatēs tika noteikts koprepertuāra apguves līmenis tā sagatavošanas pirmajā posmā, kā arī deju lielkoncerta “Vēl simts gadu dejai” potenciālie dalībnieki.

Skati vērtēja žūrijas komisija:

žūrijas priekšsēdētājs/-a: Zanda Mūrniece Horeogrāfe, Dejas nozares konsultatīvās padomes vadītāja, deju svētku virsvadītāja;

žūrijas locekļi: Jānis Ērglis, horeogrāfs, deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs, deju svētku virsvadītājs; Jānis Purviņš, horeogrāfs, deju lieluzveduma “Māras zeme” mākslinieciskais vadītājs, deju svētku virsvadītājs, Liepājas deju apriņķa virsvadītājs; Gunta Skuja, horeogrāfe, deju svētku virsvadītāja, Siguldas deju apriņķa virsvadītāja; Agris Daņiļevičs, horeogrāfs, deju svētku virsvadītājs.

Atbilstoši Skatē iegūtajam punktu skaitam deju kolektīvam piešķīra kvalitātes pakāpi, saņemot Latvijas Nacionālā kultūras centra izsniegtu diplomu.

Tika saglabāts deju kolektīvu iedalījums vecuma un kvalitātes grupās (A, B1, B2, C grupa – jaunieši; D, E grupa – vidējā paaudze, F grupa – seniori). Grupu, kurā startēt skatē varēja izvēlēties paši kolektīvi un to vadītāji.

Punktu attiecību pret kvalitātes pakāpi var skatīt tabulā:

Kvalitātes pakāpe

A grupa

B / D grupa

C / E / F grupa

Augstākā pakāpe

I pakāpe

55 - 59.9

50 - 54.9

II pakāpe

50 - 54.9

45 - 49.9

35 - 39.9

III pakāpe

45 - 49.9

30 - 34.9

Pateicība par piedalīšanos

35 - 39.9

25 - 29.9

Maijā noslēdzās deju skates visā Latvijā. Nu var iegūt rezultātu kopskatu.

Lielā gandarījumā un lepnumā var paziņot, ka Salas novada Salas pagasta Salas kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Letkiss” savā izvēlētajā E grupā ar 48 punktiem ir ieguvis Augstākās pakāpes diplomu. Starp E grupas dalībniekiem visā Latvijā tas ir trešais labākais rezultāts! Attiecīgi, tika iegūta iespēja apgūt arī koncerta “Vēl simts gadu dejai” repertuāru.

Letkiss.jpg

Pirms salīdzināt iegūtos punktus, jāņem vērā, ka A, B, C un D grupas deju kolektīviem papildus tika piešķirti bonusa punkti 5 līdz 15 punktu apmērā; E un F grupas dejotājiem šādi bonusa punkti netika piešķirti.

Jēkabpils apriņķa deju kolektīvu skates Žūrijas protokols skatāms ŠEIT.

Deju kolektīvu skašu kopsavilkums skatāms ŠEIT.

Saskaņā ar XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI deju svētku lieluzveduma “Māras zeme” repertuāra apguves skates rezultātiem, koncerta “Vēl simts gadu dejai” repertuāra apguvei tiek ieteiktas sekojošas kvalitātes grupas:

A grupā - 35 kolektīvi, kuri skatē ieguva Augstāko un I pakāpi;

B grupa - 29 kolektīvi, kuri skatē ieguva Augstāko pakāpi;

C grupa - 26 kolektīvi, kuri skatē ieguva Augstāko pakāpi;

D grupa - 49 kolektīvi, kuri skatē ieguva Augstāko pakāpi;

E grupa - 34 kolektīvi, kuri skatē ieguva Augstāko pakāpi;

F grupa - 26 kolektīvi, kuri skatē ieguva Augstāko pakāpi;

Bērnu grupām - ieteikt apgūt repertuāru 10 kolektīviem, kuri ieguvuši punktu skaitu līdz 47.0 (ieskaitot).

Repertuāra pārbaude un koncerta dalībnieku atlase notiks 2018. gada pavasara skatēs.

Informāciju sagatavoja:

Jolanta Grandāne

SA un tūrisma lietu speciāliste

T. 29156210

referente@salas.lv