Pašvaldības plānošanas dokumenti

Apmācības projektu izstrādē

Informatīvais izdevums "Novada vēstis"

Komercdarbība

Salas KN skatāma karavīra G. Indrēvica fotoizstāde par Irāku un Afganistānu 09.05.2017.

FOTO PERSONĀLIZSTĀDE “MISIJA”
Autors: Gatis Indrēvics

G_Indrevics.jpeg

Izstāde ir par karavīru miera misiju Irākā un Afganistānā, kā arī par dzīvi šajās valstīs.

Izstādē var redzēt Afganistānu un Irāku karavīra acīm, iepazīt vietējo cilvēku ikdienu un priecāties par to valstu raksturīgajām dabas ainavām. Autors ir uzsvēris, ka viņš necenšas dokumentēt vardarbību, jo katru dienu jau nešauj un nenogalina. Cilvēki tāpat dodas savās ikdienas gaitās kā jebkurā pasaules malā, kur nav kara.

Gatis Indrēvics ir teicis: “Ar savām fotogrāfijām gribēju parādīt, ka tur /Afganistānā un Irākā/ cilvēkiem ir tāda pati ikdiena kā mums. Viņi strādā, veido ģimenes, tāpat ir bērni, kuri priecājas un sapņo. Tur cilvēki, tāpat kā citur, raud, mīl, smejas un nīst.”

Misija.jpg

Autors abas valstis parāda melnbaltajās fotogrāfijās, jo šīs valstis tā izjūtot.

Gatis Indrēvics atzīst, ka tuvāka viņam ir bijusi Afganistāna, jo zeme esot ļoti skaista un bagāta, tomēr mežonīga un nepieradināta.

2003.gadā Gatis Indrēvics sāka spēlēt etno grupā “Auļi”, kā arī kļuva par profesionālu karavīru.

Viņš Latvijas Bruņotajos spēkos dien jau 15.gadu un starptautiskajās operācijās piedalījies 3 reizes. Tas ir sākums arī fotografēšanai, jo Irākas bāze atradusies pāris kilometrus no Babilonas un vienīgais veids kā šīs vietas iemūžināt, bijis nofotografēt tās. Viņš vēlējies saglabāt fotogrāfijas no civilizācijas šūpuļa.

Gatis Indrēvics dzimis Rīgā, studējis Latvijas Universitātē Vēstures un Filozofijas fakultātē, iegūstot bakalauru vēsturē. Vēlāk mācījies Nacionālo Bruņoto spēku instruktoru skolā.

Fotogrāfijas mākslu autors apguvis kursos pie latviešu foto mākslas vecmeistara Māra Kundziņa, kā arī apmeklēja “Combat Camera” kursus ASV.

Pirmo personālizstādi “Mana misija – Afganistāna” rīkoja 2014.gadā.

2013.gadā viņš ieguva 1.vietu Eiropas Militārās preses asociācijas fotokonkursā par fotogrāfiju, kurā redzams karavīrs, kurš sēž uz kalna kores un raugās uz smilšaino ieleju. Šī fotogrāfija skatāma arī esošajā izstādē “Misija”.

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Grandāne
SA un tūrisma lietu speciāliste
T. 29156210
referente@salas.lv