E-veselībā var norādīt kontaktpersonu saziņai neatliekamos gadījumos 12.04.2017.

Aicina iedzīvotājus E-veselībā norādīt kontaktpersonu saziņai neatliekamos gadījumos

Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests aicina iedzīvotājus E-veselības sistēmā norādīt informāciju par kontaktpersonu, ar kuru ārstniecības personas var sazināties neatliekamā gadījumā, ja iedzīvotājs ir nokļuvis slimnīcā ar zaudētām saziņas spējām, atmiņas zudumu, atrodoties traucētas apziņas vai bezsamaņas stāvoklī.

E-veselības sistēmā pieejamā informācija par pacienta kontaktpersonu sniegs iespēju ārstniecības personām operatīvi sazināties ar pacienta tuviniekiem, lai informētu par pacienta atrašanās vietu, veselības stāvokli vai precizētu informāciju, kas ir svarīga savlaicīgas un pacientam piemērotākās ārstēšanas nodrošināšanai. Piemēram, informāciju par pacienta hroniskajām slimībām, alergēniem, lietotajiem medikamentiem u.c., ja šī informācija nav pieejama E-veselības sistēmā.

Vienlaikus iedzīvotāji tiek aicināti E-veselības sistēmā norādīt arī savu kontaktinformāciju. Tas nodrošinās iespēju saņemt e-pastus ar paziņojumiem par E-veselībā izrakstītajām e-receptēm, e-darbnespējas lapām, veikto izmeklējumu rezultātiem un citu E-veselības sistēmā ievadīto informāciju, kā arī atgādinājumus par atkārtoti veicamas vakcinācijas termiņiem, iespējām veikt valsts apmaksātas profilaktiskās pārbaudes un citu ar veselību saistītu informāciju. Paziņojumu satura apskatīšanai iedzīvotājam būs jāautorizējas E-veselības portālā.

Savas kontaktinformācijas norādīšana ir būtiska arī saziņai ar ārstējošajiem ārstiem, kuri nepieciešamības gadījumā varēs telefoniski sazināties ar pacientu. Piemēram, lai pārrunātu saņemtos laboratorisko analīžu rezultātus u. tml.

Lai E-veselības sistēmā norādītu kontaktpersonu un savu kontaktinformāciju, portālā www.eveseliba.gov.lv jāautorizējas ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem – internetbankas piekļuves datiem, elektronisko parakstu vai personas apliecību (eID). Kontaktpersonas informācija ir jānorāda sadaļā “Kontaktpersonas”, savukārt sava e-pasta adrese un tālruņa numurs – sadaļā “Kontaktinformācija”.

Ja iedzīvotājs neizmanto internetu, informāciju par kontaktpersonu un kontaktinformāciju vizītes laikā var lūgt norādīt ārstam, ja ārsts ir uzsācis E-veselības sistēmas lietošanu.

Jāatgādina, ka pacientu medicīniskā informācija E-veselības sistēmā uzkrāsies pakāpeniski, ārstniecības personām aizvien aktīvāk ievadot informāciju sistēmā (tās brīvprātīga lietošana paredzēta līdz šī gada 1. septembrim). Tādējādi visa medicīniskā informācija uzkrāsies vienuviet un būs droši, ātri un ērti pieejama gan pacientiem, gan viņu ārstējošajiem ārstiem.

Informāciju sagatavoja:
Evija Štālberga,