Pašvaldības plānošanas dokumenti

Apmācības projektu izstrādē

Informatīvais izdevums "Novada vēstis"

Komercdarbība

VPDK "Letkiss" E grupā ir sasniedzis augstāko pakāpi 12.04.2017.

"Ikdienā esam dažādi- dažādos darbos, no dažādām debespusēm, dažādu dzīves pieredzi un pat dažādiem cipariem pasēs, bet tikai kopā mēs esam KOLEKTĪVS." Tā par sevi saka Salas KN vidējās paaudzes deju kolektīva "Letkiss" dalībnieki.

"Mēs sanākam kopā un vienā mirklī kļūstam par vienu veselumu, kas dodas vienā virzienā, kas dejo ar  kopēju elpu, vienotos sirdspukstos! Pienāk vakars, kultūras nama durvis atkal veras un tur jau ar dzirksteli acīs gaida mūsu vadītāja Inga, lai izspiestu no mums pēdējo sulu, bet mēs uz mēģinājumiem atgriežamies atkal un atkal, jo esam iepotējuši viens otram atkarību, kas tikai šādi satiekoties vairo mūsu enerģiju darboties, vairo patiesu vēlmi mesties izaicinājumos, lai sasniegtu kopā izsapņoto! Mēs mīlam atkal tikšanās svētkus un vēlamies dāvāt tos citiem... Visi kopā mēs esam LETKISS."

Letkiss.jpg

Inga Vībāne, kolektīva vadītāja atzīst: "Skate ir aizvadīta un ar katru gadu kolektīvs sasniedz arvien augstākus panākumus. Sasniegtas ir pirmās pakāpes gan E, gan D grupā un nu kolektīvs ir sasniedzis E grupā augstāko pakāpi! Šoreiz nevēlos runāt par veikuma analīzi - tas lai paliek turpmākajam darbam mēģinājumos. Varu vien apgalvot, ka vadītājiem ir smags uzdevums, kas nudien ir jādara ar maksimālu atdevi, nepieļaujot nogurumu! Vienalga kāda mēroga vadītājs Tu esi.

Pie mums vēršas cilvēki, kuriem ir vēlme darīt. Un ja šajā gadījumā runājam par deju, kur cilvēki jūt ka mīl deju - vadītājam ir pienākums pareizi parādīt un iemācīt viņiem šo ceļu, lai šo mīlestību tiešām darītu skaistu un baudāmu arī citiem. Jājūt garša, ko sniedz darbs un jāmetas tajā iekšā ar azartu. Tā nav tikai vēlme dancot vienalga kur un kā... Mēs dejojam un savu veikumu rādām citiem - tas jau uzliek atbildību uz katra dalībnieka pleciem, jo mēs pulcējam skatītājus, dejojot uz skatuves. Tas prasa nemitīgus meklējumus darba pieejai, nemitīgi sevi pilnveidojot, lai spētu dot nepieciešamo kolektīva dalībniekiem. Tas liek atrast avotu, kas sniedz enerģiju, lai savu darbu spētu darīt tiešām labi un prasmīgi. Atbildība ir liela... Ja mēs apņemamies kaut ko darīt, tad tas ir jādara no visas sirds...

Dejotāji ir patiesi priecīgi par paveikto, tas sniedz enerģijas lādiņu jauniem izaicinājumiem, kas vēl tikai priekšā. Šādi brīži mājo mūsu atmiņās, ik pa laikam kopā to visu apkopojot un atskatoties uz piedzīvoto mēs patiesi spēsim nosargāt visus skaistos mirkļus, kurus esam piedzīvojuši. Mums ir jābūt pateicīgiem tiem, kas kolektīvā ir bijuši iepriekš un tiem, kas turpina to veidot un turpina celt kolektīva sasniegumus. To visu mēs apkopojam un glabājam, jo vēsture ir svarīga nākotnei.

Pateicos Jums, dejotāji, par ieguldīto darbu, pateicos visiem kolektīva dalībniekiem! Paldies par apņēmību, paldies par nestajiem upuriem, kas atņem laiku ģimenei un brīvdienām kolektīva labā, paldies par atbildību pret mani kā vadītāju un vienam pret otru - savu deju partneri. Paldies tiem, kas atbalstīja savējos, paldies skatītājiem, kas vienmēr ir ar mums, paldies visiem par lauztajiem akmeņiem mūsu ceļā un paldies par visu pārvarēto, paldies jaunpienācējiem, kas tik īsā laika posmā bija spiesti smagi strādāt, paldies visiem, kas ir kolektīva dalībnieki.

Paldies virsvadītājai Elitai Treilonei, kas sniegusi padomu, paldies žūrijai, kas veicina pārdomas un sniedz jaunus uzdevumus. Paldies pašvaldībai un kultūras namam par atbalstu. Paldies katram, kas lepojas un tur īkšķus un pavada ar labām domām savus cilvēkus ceļā uz sasniegumiem.

Lai cik banāli tas arī neskanētu - kopā mēs tiešām varam daudz... Soli pa solim mēs virzāmies uz priekšu un tik ilgi, cik vien būšu ar dejotājiem kopā, mēs, noteikti savu ceļu turpināsim jauniem izaicinājumiem! Šis rezultāts - augstākā pakāpe ir absolūts visu darba nopelns - neatkarīgi no tā vai bijāt vai nebijāt uz skatuves skatē. Tas ir mūsu visu darba rezultāts!

Lielo laimi veido mazie prieki.... Spēt apstāties un atskatīties ar gandarījumu uz kaut ko jau paveiktu ir laime, dēļ šādiem prieka mirkļiem ir vērts dzīvot! Man kā jau tik lielas ģimenes mammai - nekas vairāk nevar sagādāt prieku kā mana kolektīva gandarījums un prieks par pašu spēkiem paveikto, jo nejau papīram ir nozīme.... Nozīme ir tam, ko tas liek mums sajust un apzināties, savu piederību... Nozīme ir tam, ko tas liek mums just- ka esam viens otram patiesi vajadzīgi... Lai kur un kas mēs būtu- tikai kopā mēs esam LETKISS..."

Autori: VPDK "Letkiss" kolektīva dalībnieki un vadītāja Inga Vībāne