Pašvaldības plānošanas dokumenti

Apmācības projektu izstrādē

Informatīvais izdevums "Novada vēstis"

Komercdarbība

4. maijā aicinām svinēt Baltā galdauta svētkus! 29.03.2017.

Latvijas valsts simtgade ir mūsu iespēja godam un cienīgi, lepni un priecīgi svinēt valsts simto dzimšanas dienu, izstāstīt Latvijas stāstu un veidot nākotnes Latviju.

Baltā galdauta svētki ir veids kā svinēt Latvijas otro dzimšanas dienu - mūsu PAR dienu, pieminot 1990.gada 4.maiju, kad Latvijas PSR Augstākā padome pieņēma deklarāciju Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu - lēmumu, kas atjaunoja Latvijas suverenitāti. Tā bija diena, kad izvēlējāmies brīvību, pateicām PAR grāmatām, kas drīkst būt mūsu grāmatplauktos, PAR mūsu draugiem no visas pasaules, PAR brīvai informācijai, uzņēmīgumam un patiesai līdzdalībai.

Latvijas valsts simtgades svinību atklāšana notiks 2017.gada 4.maijā, kad Latvijas pierobežā satiksies cilvēku roku un gara spēks akcijā “Apskauj Latviju”, gar Latvijas robežu stādot simtgades ozolus, Latvijā un pasaulē tiks svinēti Baltā galdauta svētki. Šajā laikā atzīmējam arī 100 gadus kopš vēsturiskā Latgales lēmuma apvienoties ar Kurzemi un Vidzemi ceļā uz neatkarīgu valsti. Šis notikums kļuva par pagrieziena punktu Latvijas neatkarības iegūšanā.

Aicinām Jūs savā kopienā, ģimenē, pagalmā, draugu lokā vai darba vietā 4.maijā svinēt Baltā galdauta svētkus! Uzklāsim baltus galdautus un svinēsim mūsu brīvību!

Baltā galdauta svētku norisi aicinām veidot Jūs pašus, vienlaikus akcentējot šādus aspektus:

• kopīga galda klāšana un svinēšana par godu Latvijai;
  • baltais galdauts kā pašapziņas un lepnuma simbols;
  • kopā būšana un sarunas, sadziedāšanās, sadancošanās, filmu skatīšanās, dzejas vai prozas lasījumi, izceļot savas apkaimes nozīmīgākos notikumus un godinot personības;
  • senu tradīciju, nemateriālā, t.sk. kulinārā mantojuma apzināšana un godā celšana.

Lasiet plašāk!

Latvijas valsts simtgades digitālā platformā lv100.lv.

Lepojieties ar svētkiem!

Aizpildot informāciju par norises vietu, laiku, rīkotāju, pasākuma norisi veidlapā lv100.lv (no 10.aprīļa līdz 2.maijam).

Dalieties ar stāstiem!

Pēc pasākuma lūdzam foto, video un stāstus, norādot arī iesaistīto cilvēku skaitu, atsūtīt uz e-pastu baltagaldautasvetki@km.gov.lv.

Lietojiet tēmturi!

Vēstot par svētkiem sociālajos tīklos: #LV100 #BaltaGaldautaSvetki #mans4maijs

Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades birojs baltagaldautasvetki@km.gov.lv, +371 67330320