Pašvaldības plānošanas dokumenti

Apmācības projektu izstrādē

Informatīvais izdevums "Novada vēstis"

Komercdarbība

LIELĀ TALKA 2017 - 22. aprīlī! 24.03.2017.

PIEDALIES TALKĀ! UN RŪPĒJIES PAR VIDI KATRU DIENU!

Klātesot Lielās Talkas patronam – valsts prezidentam Raimondam Vējonim – un talkas organizatoriem un atbalstītājiem, atklāta karte, kurā iespējams pieteikt vietas, kurās plānots veikt darbus Lielās Talkas dienā – 22.aprīlī. Pasākuma laikā talkas organizētāji un atbalstītāji norādīja uz projekta valstisko nozīmi, uzsverot to, ka talkošana ir kļuvusi par neatņemamu mūsu valsts tradīciju.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, kurš talkas aktivitātēs ir piedalījies jau kopš projekta pirmsākumiem uzsvēra, ka Lielā talka ir viens no veidiem kā mainīt cilvēku domāšanu un darbību. “Talka arī parāda, ka labas lietas nevar izdarīt uz reiz vienā mēģinājumā, bet tam ir nepieciešams laiks, lai mēs tiešām mainītos paši, mainītu savus paradumus, domāšanu un uzvedību. Talka ir uzskatāms piemērs tam, ka, ja tas notiek nepārtraukti, tad ar katru gadu mēs kļūstam labāki,” Talkas mēneša ieskandināšanas laikā sacīja Raimonds Vējonis.

“Mēs būsim zaļākā valsts pasaulē, ja mēs paši pieņemsim, un no ticēsim. Kad mēs šo lēmumu pieņemsim un sāksim uz to virzīties, mēs būsim zaļākie. Nevajag paļauties uz novērotājiem no malas, kas mūs saskaitīs, numurēs un novērtēs. Mums nevajag Jeilas universitāti, lai būtu zaļi. Būsim zaļi, ja pieņemsim šo lēmumu pašiem priekš sevis. Galvenais, ka mēs tā jūtamies. Ar valsts digitalizāciju, veselības tūrismu, lielās lauksaimniecības samazināšanu, nācijas veselību un garīgo atdzimšanu,” pauda Lielās Talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Savukārt AS “Latvijas valsts meži” pārstāve Līga Abizāre pauda, ka uzņēmums Lielajā talkā piedalās no pirmā gada. Un šogad mežu sakopšanai aprīlī un maijā paredzēti 309 pasākumi mežu sakopšanai, turklāt plānota atkritumu vākšana, koku stādīšana, skolēnu grupu izglītošana par to, ko nozīmē  būt zaļam. “Arī Cūkmens modīsies no ziemas miega, un ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu viņš jau arī vairāk nekā 10 gadus brauc uz skolām. Esam paskaitījuši, ka viņš ir tiešā veidā uzrunājis par mežu piesārņošanas problēmu tuvu pie 100 tūkstošiem cilvēku,” sacīja Abizāre.

Ja nevēlies organizēt talku pats, izvēlies sev tuvāko novadu vai republikas pilsētu, aplūko tur reģistrētos talkas punktus un 22.aprīlī pievienojies kādai no reģistrētajām talkas vietām!

Reģistrācija tiks slēgta 20.aprīlī.

Lielās Talkas koordinatore Salas novadā ir Valentīna Stolere. Tālr.uzziņām 29612095

Avots: Lielās Talkas projekta mājas lapa talkas.lv