VAS Latvijas Valsts ceļi neatbalsta Salas novada pašvaldības nodomu 16.03.2017.

Salas_novada_logo_mazs.jpg

Š.g. 9.februārī Salas novada pašvaldība saņēma iesniegumu no Ošānu ciema Salas pagastā iedzīvotājiem, ar lūgumu rast iespēju pārcelt autobusa pieturvietu "Ielejas" uz valsts autoceļa P 75 (Jēkabpils - Lietuvas robeža (Nereta)) tuvāk Salas novada pašvaldības pārziņā esošajam ceļam S 20 (Ošāni - Jaunielejas). Patreiz pieturvieta atrodas ~ 200 m attālumā no pašvaldības ceļa.

Ošānu ciema iedzīvotāji iesniegumā informē par nedrošo situāciju, kad jāmēro 200 m garais ceļa posms līdz pieturvietai gar autoceļa P 75 malu. Jo sevišķi apgrūtināta un nedroša pārvietošanās kļūst ziemas tumšajā laikā pazeminātas redzamības un sastumtā sniega dēļ.

Pielikumā iedzīvotāji iesniedza parakstu lapas ar 67 parakstiem.

Salas novada pašvaldība šo iedzīvotāju iniciatīvu uzskatīja par atbalstāmu un š.g. 28.februārī iesniedza Valsts akciju sabiedrības Latvijas Valsts ceļi Jēkabpils nodaļai iesniegumu, ar mērķi izskatīt iespēju augšminēto pieturvietu pārvietot pāris simts metrus tuvāk Salas novada pašvaldības pārziņā esošajam ceļam S 20 (Ošāni - Jaunielejas).

Š.g. 15.martā Salas novada pašvaldība no VAS Latvijas Valsts ceļi Jēkabpils nodaļas saņēma atbildi ar skaidrojumu, ka autoceļa P 75 (Jēkabpils - Lietuvas robeža (Nereta)) no 6.024-11.54 km posmam 2014.gadā tika veikta ceļa seguma atjaunošana un visi darbi ir pabeigti. Attiecīgi, rekonstrukcija šim posmam, kuras ietvaros varētu pārcelt autobusu pieturvietu "Ielejas" netiek tuvākajā laikā plānota.

Papildus VAS LVC Jēkabpils nodaļas vadītājs A. Rūrāns vēstulē informēja, ka šogad tiek uzsākts rekonstrukcijas projekts minētā autoceļa nākošajam posmam no 11.54 - 17.00 km.

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Grandāne
SA un tūrisma lietu speciāliste
referente@salas.lv