Pašvaldības plānošanas dokumenti

Apmācības projektu izstrādē

Informatīvais izdevums "Novada vēstis"

Komercdarbība

Traktortehnikas un tās piekabju ikgadējā valsts tehniskā apskate 24.02.2017.

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra (turpmāk-VTUA) atgādina, ka ar lauksaimniecības sezonas sākumu traktortehnika un tās piekabes drīkst piedalīties ceļu satiksmē, ja sagatavota atbilstoši tehniskās apskates prasībām un izieta traktortehnikas un tās piekabju ikgadējā valsts tehniskā apskate (turpmāk - tehniskā apskate).

Tāpat traktortehnikas īpašniekus (vadītājus) VTUA aicina, pirms tehniskās apskates, iepazīties ar tuvākā tehniskās uzraudzības reģiona nodaļas darbinieku klientu pieņemšanas laikiem un tehniskās apskates izbraukuma grafiku. Tehniskā apskate tiek veikta iespējami tuvu traktortehnikas atrašanās vietai (pēc iepriekš saplānota izbraukuma grafika) vai individuāli vienojoties ar inspektoru. Ar tehniskās apskates, tā sāksies jau martā, izbraukuma grafiku var iepazīties VTUA tīmekļa vietnē www.vtua.gov.lv, sadaļā “Tehniskās apskates” vai novada pašvaldībā.

Ar traktortehnikas  tehniskās apskates datumiem un laikiem Salas novadā var iepazīties ŠEIT.

No 2016.gada 1.marta visos VTUA birojos, bet no 3.jūlija arī par ārpus biroja sniegtajiem pakalpojumiem varēs norēķināties tikai ar bezskaidras naudas maksājumu – bankas karti, internetbankas maksājumu vai rēķinu.

Uz apskates brīdi traktortehnikai vai tās piekabei ir jābūt derīgai īpašnieka civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas (OCTA) polisei, bet pirms tehniskās apskates veikšanas traktortehnikas vai tās piekabes īpašnieks (vadītājs) VTUA inspektoram uzrāda traktortehnikas vai tās piekabes derīgu reģistrācijas apliecību un attiecīgās kategorijas derīgu traktortehnikas vadītāja apliecību, kā arī veic apmaksu par tehnisko apskati. Ar publisko maksas pakalpojumu cenu kalkulāciju tehniskai apskatei var iepazīties VTUA tīmekļa vietnē www.vtua.gov.lv, sadaļā “Tehniskās apskates”.

Piekabēm un maināmajām velkamajām lauksaimniecības mašīnām ir jābūt aprīkotām ar darba bremžu iekārtu, izņemot piekabēm un maināmajām velkamajām lauksaimniecības mašīnām, kurām darba bremžu iekārtu nav paredzējis izgatavotājs.

VTUA arī atgādina, lai traktortehnikas piekabei tiktu veikta ikgadējā valsts tehniskā apskate tā jāuzrāda sakabē ar traktortehniku!

Tehniskā apskate tiek veikta ar mērķi nodrošināt cilvēku veselībai, dzīvībai un apkārtējai videi nekaitīgas traktortehnikas un tās piekabju piedalīšanos ceļu satiksmē. Tehniskā apskate tiek veikta, lai kontrolētu transportlīdzekļu tehnisko stāvokli, kā arī lai aktualizētu transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistru un traktortehnikas un tās vadītāju informatīvo sistēmu, atklātu meklēšanā esošos transportlīdzekļus un veiktu normatīvajos aktos noteiktās kontroles funkcijas, kas saistītas ar piedalīšanos ceļu satiksmē.

Neskaidrību gadījumā vai pirms pakalpojuma saņemšanas skatīt tīmekļa vietni http://www.vtua.gov.lv/ vai jautāt tuvākajā Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras birojā!

Publisko maksas pakalpojumu cenu kalkulācija tehniskai apskatei

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra nodrošina valsts funkcijas traktortehnikas un tās piekabju īpašuma tiesību nostiprināšanā, valsts tehniskajā uzraudzībā, tirgus uzraudzībā, mācību iestāžu uzraudzībā un vadītāju atestācijā sniedzot publiskos maksas pakalpojumus saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem 2013. gada 3. septembra Nr. 753 “ Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojum cenrādis” to grozījumiem, kas spēkā no 2015. gada 1. janvāra, nosakot publisko maksas pakalpojumu cenu kalkulāciju.

Norēķinus par Pakalpojumiem var veikt skaidrā naudā, ar norēķinu karti vai ar pārskaitījumu.

Norēķini skaidrā naudā vai ar maksājumu karti jāveic pirms pakalpojuma sniegšanas. Savukārt norēķinus ar pārskaitījumu var nodrošināt izrakstot avansa rēķinu, to izraksta  un klients apmaksu veic pirms pakalpojuma veikšanas, vai izrakstot rēķinu, kurā norāda pēcapmaksas termiņu.

*Papildus izmaksas:

•     norēķināšanās ar skaidru naudu vai ar maksājuma karti 0.57 EUR;
  •     braucieniem ārpus tehnisko apskašu grafika (pēc izsaukuma) 0.57 EUR/km (turp un atpakaļ);
  •     tehnisko apskašu grafikos norādītajās vietās iekasē ne mazāk kā 0.57 EUR/km par katru uzrādīto traktortehnikas un/vai tās piekabes vienību.

Traktora un lauksaimniecības traktortehnikas ikgadējās valsts tehniskās apskates izmaksas

Pakalpojuma veids Cena bez PVN (EUR) PVN 21% (EUR) Cena ar PVN (EUR)
Traktoru un lauksaimniecības traktortehnikas ikgadējā valsts tehniskā apskate 12.09 - 12.09
Kopā 15.68 0 15.68*