Pašvaldības plānošanas dokumenti

Apmācības projektu izstrādē

Informatīvais izdevums "Novada vēstis"

Komercdarbība

Jaunjelgavā tikās pasākuma “Latviešu karavīrs laikmetu griežos” darba grupas pārstāvji 20.02.2017.

Biedrības „Latvijas Ģenerāļu klubs”  pārstāvis – valdes priekšsēdētājs, atvaļināts viceadmirālis G. A. Zeibots, Jaunsardzes un informācijas centra Jaunsardzes departamenta direktors A. Strazdiņš, kā arī biedrības “Latvijas mazpulki”, NBS pārstāvji, Jaunjelgavas, Salas un Viesītes novadu pašvaldību vadītāji un speciālisti  17. februārī tikās Jaunjelgavas novada domē, lai pārrunātu šī gada 2. un 3. novembrī plānotā tradicionālā patriotiskā pasākuma jauniešiem „Latviešu karavīrs laikmetu griežos” programmas aktivitātes un precizētu atbildības pozīcijas.

Tikšanās reizē atvaļinātais viceadmirālis G. A. Zeibots uzsvēra, ka:

“… arī šogad pasākums tiek rīkots, lai rosinātu jaunatnes interesi par Latvijas vēsturi, attīstītu izpratni par valstiskumu un patriotismu, kā arī aktualizētu jaunatnes interesi par Latvijas karavīru ikdienu un atbildību. Norises vieta izvēlēta ar domu, lai rosinātu visas Latvijas jauniešus izzināt Sēlijas novadu, kas ir ļoti bagāts ar īpašu kultūrvēsturi un etnogrāfiju.”

Paredzēts, ka pasākumā piedalīsies vairāk nekā 300 dalībnieku – jaunsargi, mazpulki, skauti un gaidas no visas Latvijas, kā arī vietējo skolu jaunieši.

Patriotiskā pasākuma jauniešiem “Latviešu karavīrs laikmetu griežos” norise ieplānota Jaunjelgavā, par naktsmītni izvēloties Jaunjelgavas vidusskolu, bet par ēdināšanu rūpēsies skolas ēdnīcas darbinieki un Zemessardzes 35. Nodrošinājuma bataljons no Preiļu novada “Litavniekiem” ar lauku virtuvi.

Plānojas plaša pasākuma programma ar draudzīgi atraktīvu vakarēšanu, tikšanos ar biedrības “Latvijas Ģenerāļu klubs” biedriem un Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvjiem tuvējās skolās; ar sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas akciju, orientēšanās uzdevumiem, NBS karavīru fotoizstādēm, sarunām ar starptautisko operāciju dalībniekiem un biedrības “Latvijas “Ģenerāļu klubs” biedriem; ar video demonstrējumiem, projekta konkursa laureātu sumināšanu un koncerta priekšnesumiem.

3. novembra pievakarē notiks lāpu gājiens, dalībnieku kolonna dosies pie Brīvības pieminekļa. Pasākumu kuplinās NBS pūtēju orķestris un salūts Brīvības cīnītāju godam un Latvijai arī plānojas tieši laikā.

Pasākums “Latviešu karavīrs laikmetu griežos”  Jaunjelgavā būs jau septītais pēc kārtas. Pirmais notika Trikātā, bet Latvijas 100 gadei veltītais nākamgad plānots būt Cēsīs, vietā, kuru  uzskatām par Latvijas karoga šūpuli.

FOTOGALERIJAS

FOTO: Modris Vēbersts, Jaunsardzes un informācijas centrs

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Grandāne
Salas novada pašvaldības
SA un tūrisma lietu speciāliste
Tālr. +371 29156210
e-pasts: referente@salas.lv