Aktualitātes         Par Salas novadu         Novada dome         Jauniešiem         Pašvaldības plānošanas dokumenti         Teritorijas investīcijām         Zemgales reģionālais ģeoportāls         Pašvaldības administrācija         Pašvaldības struktūrvienības         Pašvaldības iestādes         SIA "Vīgants"         Pakalpojumi         Klientu apkalpošanas centrs         Iepirkumi         Izsoles         Projekti         Apmācības projektu izstrādē         Informatīvais izdevums "Novada vēstis"         Kultūra         Izglītība         Tūrisms         Komercdarbība         Lauksaimniekiem         Biedrības         Veselības aprūpe         Draudzes         Sēlijas novadu apvienība         Kontakti         Foto galerija         Ierosinājumi


Aktualitātes


  Jaunās grāmatas Salas bibliotēkā 16.02.2017.
 

Ārčers, Džefrijs. Atriebība. Bakingemas pirmais reiss

Pasažieru laineris Bakingema ir Beringtonu kuģniecības lielā cerība un vienlaicīgi dona Pedro Martinesa pēdējā iespēja nokārtot vecus rēķinus ar savu ļaunāko ienaidnieku.

Sabotāža, politiskas spēles, atriebība un likmes, augstākas par dzīvības cenu pavada laineri tā pirmajā reisā.

Meistarīgais rakstnieks atkal ir apliecinājis savu talantu, aizraujoši stāstot par Kliftonu un Beringtonu ģimenēm sešdesmitajos gados. Tā ir episka drāma par mīlestību, atriebību, ambīcijām un nodevību.

Džefrija Ārčera darbi vienmēr atrodas pasaules bestselleru sarakstu sākumā. Tie pārdoti vairāk nekā divsimt septiņdesmit miljonos eksemplāru. Viņš ir vienīgais rakstnieks, kurš septiņpadsmit reizes reizes bijis daiļliteratūras topu pirmajā vietā, četras reizes īso stāstu sarakstu augšgalā, un izvirzījies vadībā arī dokumentālajā žanrā.

Kliftonu sāga par divu ģimeņu likteņiem aizsākas romānos Bīstamie sakari, Ar svešu vārdu un Atbildi zina tikai laiks.


Ārčers, Džefrijs. Bīstamie sakari

Bīstamie sakari sniegs atbildes uz jautājumiem par divu ģimeņu likteņiem. Romānu Atbildi zina tikai laiks un Ar svešu vārdu varoņu piedzīvojumi savijas ievelkošā tīklā, no kura vienīgā izeja rodama grāmatas pēdējās lappusēs. Autora darbi ir tulkoti 38 valodās un izdoti 98 pasaules valstīs.

Karsti gaidītās jaunās Kliftona hronikas grāmatas lappusēs iesoļo Kliftonu ģimenes jaunā paaudze. Pēc tam, kad Sebastjans tiek atstādināts no mācībām skolā, viņš nevilšus tiek iejaukts starptautiska mēroga krāpšanā, kas saistīta ar Rodēna statuju Domātājs. Vai Sebastjans kļūs par miljonāru, vai viņa dzīvībai draud briesmas?


Ārčers, Džefrijs. Stiprāks par zobenu

Valdzinošais stāsts par Kliftonu un Beringtonu ģimenēm turpinās.

Harijs Kliftons uzzina, ka ievēlēts par jauno Anglijas PEN kluba prezidentu, un nekavējoties uzsāk kampaņu par izsūtītā krievu rakstnieka un disidenta atbrīvošanu, kurš ir uzrakstījis satriecošu aculiecinieka stāstu, atklājot Josifa Staļina patieso seju. Iesaistoties šajā lietā, Harijs pakļauj sevi reālām briesmām.

Harija un Emmas dēls Sebastjans Londonā strauji gūst panākumus Fārtingu bankā un ir saderinājies ar skaisto amerikānieti Samantu. Tomēr nicināmais Eidrians Slons, kuru interesē tikai pašlabums un Sebastjana iznīcināšana, gatavo viņam kārtējo trāpīgo uzbrukumu...

Džefrijs Ārčers ir romānu Atbildi zina tikai laiks, Ar svešu vārdu, Bīstamie sakari, Atriebība: Bakingemas pirmais reiss autors, kura darbi arvien atrodas pasaules bestselleru sarakstu sākumā. Ārčera romāni pārdoti vairāk nekā divsimt septiņdesmit miljonos eksemplāru. Viņš ir vienīgais rakstnieks, kurš  astoņpadsmit reizes bijis daiļliteratūras topu pirmajā vietā
.

Betsa, Šarlote. Pils pie ezera

1792. gads. Strādājot par skolotāju savu vecāku izveidotajā skolā jaunajām lēdijām pašā Londonas sirdī, Medlina Moro vada visai noslēgtu dzīvi. Bet reiz, kopā ar vecākiem apmeklējot krāšņu masku balles pasākumu, viņus pārsteidz traģisks notikums, un Medlina paliek viena šai pasaulē. Izmisīgi vēloties satikt sava tēva ģimeni, kurus iepriekš nav pazinusi, viņa dodas ceļojumā uz Franciju. Visapkārt jaušami kara draudi, tāpēc, rūpēdamies par Medlinas drošību, noslēpumainais un pievilcīgais grāfs Etjēns d’Oberī piedāvā meitenei aizsardzību, kā arī pajumti viņam piederošajā muižā.

Skaistā Mirabellas pils apbur un valdzina Medlinu, tomēr tā slēpj arī tumšus un senus noslēpumus. Kad revolūcija aptver visu Franciju un ļaužu masas vada vien nevaldāms naids un neprāts, Medlinai nākas pašai rast sevī spēkus un atšķetināt pagātnes notikumus, lai izglābtu mīļos cilvēkus un nodrošinātu laimi nākotnē.

Šarlote Betsa (Charlotte Betts), angļu rakstniece, ir vairāku romantisku vēsturisko romānu autore. Viņas romāns “Garšvielu tirgotāja sieva”, kas izdots arī latviešu valodā, 2013. gadā saņēmis balvu “Labākais vēsturiskais romāns”.


Brega, Patrīcija. Ābolu etiķis

Svaigs, nefiltrēts ekoloģiskais ābolu etiķis jau kopš seniem laikiem tiek uzskatīts par ļoti vērtīgu un iedarbīgu produktu, kas pozitīvi ietekmē veselību. Dažkārt nav nepieciešams doties uz aptieku pēc kārtējās ziedes vai tabletēm, bet pietiek tikai sameklēt virtuves skapītī etiķa pudeli un medus burku.
Ābolu etiķis
* satur daudz kālija un enzīmu,
* ir spēcīgs organisma attīrītājs un dziedinošs eliksīrs,
* ir dabisks antibiotiķis un antiseptiķis, kas iznīcina baktērijas un nodrošina ilgu mūžu.

Grāmatā aprakstīta ābolu etiķa lietošana dažādu bieži sastopamu veselības traucējumu novēršanai, kā arī sniegta informācija par citām Brega veselīgā dzīvesveida jomām - badošanos, pareizu uzturu, vingrošanu un tīra ūdens nozīmi veselības saglabāšanā.


Devero, Džūda. Lepnums un aizspriedumi

Nelielajā Samerhilas pilsētiņā notiek liela rosība. Tiek iestudēts slavenākais Džeinas Ostinas romāns Lepnums un aizspriedumi. Tas ir liels notikums, jo misteru Dārsiju izrādē spēlēs Teits Lenderss – visu paaudžu sieviešu elks no Holivudas.

Keisijas aizraušanās un dzīves piepildījums ir pavārmāksla un izsalkušu ļaužu pabarošana. Vienīgais, kam viņa nenovēl ne drupatas no dzīru galda, ir Teits Lenderss, kurš kopš ierašanās brīža ir pamatīgi nokaitinājis Keisiju.

Likteņa untuma vadīta, Keisija neplānoti iekļūst atlasē uz Elizabetes Benetas lomu. Lai atrastos uz vienas skatuves ar Teitu Lendersu, Keisijai ir jāpārvar savs lepnums un daži aizspriedumi par iemīļotā aktiera patieso dabu...


Dombrovska, Lidija. Alkas

 Lidijas Dombrovskas jaunais romāns vēstī par trimdinieku dzīvi Austrālijā, par mītneszemes krāšņo dabu, cilvēku raksturiem un viņas dzīvesgājumiem - katru ar savu traģiku un savu deva humora. Netrūkst arī šai autorei tik ierastā poētiski gleznieciskā pasaules redzējuma ar atmiņām par dzimteni un krietnu devu pašironijas. Un šī darba galvenās personas Lienes vaibstos, šķiet, iezīmējas diezgan daudz līniju no pašas autores portreta. No daudzajām viņas sarakstītajām grāmatām septiņpadsmit ir izdotas Latvijā.


Frīmena, Kimberlija. Kaisle zem Tasmānijas debesīm  

Austrāliešu romantiskās literatūras spilgtākajai rakstniecei Kimberlijai Frīmenai piemīt īpaša spēja attēlot varoņu raksturus – pilnasinīgi, neticami reāli tēli uzrunā romānu lasītājus sirds valodā.Ar katru spalvas pieskārienu autore burtiski ierauj lasītāju saistošu notikumu un emociju atvarā, ar katru rindu ievelkot arvien dziļāk spēcīgi piesātinātā sāgā. Neaizmirstams stāsts par kaislību, mīlestību, noslēpumiem un zaudējumiem.

Glāzgova, 1929. Gads. Bītijai Blakslendai ir sapņi. Lieli sapņi. Viņa sapņo par dzīvi modes un audumu pasaulē. Tas, par ko Bītija nekad netika sapņojusi, ir situācija, kurā viņa izrādītos stāvoklī no precēta mīļākā īsi pirms savas deviņpadsmitās dzimšanas dienas.

Londona, 2009. Gads. Emma Blakslenda-Hantere izdzīvoja savu sapni. Kā Londonas baleta primabalerīnai viņai bija viss... līdz brīdim, kad tas tika zaudēts.

Ar vairāku gadu desmitu starpību abām sievietēm ir jāatrod spēks, lai pārveidotu savu dzīvi. Bītijas atstātais mantojums aizved Emmu uz Vaildflauerhilu. Vietu, kur sieviete var iemācīties būt viena pietiekoši ilgi, lai saprastu, ko viņa patiesībā vēlas. 


Gregorija, Filipa. Trīs māsas, trīs karalienes

Mārgarita Tjūdora jau kopš dzimšanas ir audzināta karalienes dzīvei. Jaunā princese vēl nenojauš, ka dižciltīgas asinis ir dāvana un lāsts vienlaikus. Viņa var tērpties visgreznākajās drānās un rotāties ar pasakainām dārglietām. Bet spožā virskārta slēpj traģisku patiesību – šajā pasaulē sieviete ir vien bandinieks nežēlīgajā cīņā par varu. Viņas galvenais pienākums ir klausīt savam vīram un dzemdēt dēlu, nākamo karali.

Tomēr Mārgarita ir neparasta sieviete – viņa ir skaista, godkārīga un spēcīga. Likteņa triecienus viņa saņem ar lepni paceltu galvu: viņa iemācās būt gan viltīga, gan nežēlīga, jo vienīgi tā ir iespējams izdzīvot.

Mārgaritu saprot tikai divas sievietes – viņas māsas: reizēm labākās draudzenes, citkārt ļaunākās ienaidnieces.

Filipa Gregorija iemantoja slavu ar Tjūdoru laika romānu Otra Boleinu meita, kas kļuva par starptautisku sensāciju. Talantīgā stāstniece apraksta slavenākos Anglijas neatklātos noslēpumus, kas mulsina vēsturniekus gadsimtiem ilgi. Autores uzmanības lokā ir spēcīgas personības un nozīmīgi vēsturiski notikumi, kuri pacilā un iedvesmo.


Hailenda, Tāra. Kritušie eņģeļi

Starptautiski atzītā romānu autore Tāra Hailenda sarakstījusi vienreizēju episku drāmu. No Londonas Īstendas pēckara trūkuma līdz Holivudas zelta laikmeta spožumam un greznībai. Dzīvi un mīlestību apliecinošais vēstījums ir iekarojis neskaitāmu lasītāju sirdis visā pasaulē.

Sanfrancisko, 1958. gads. Tumšā decembra naktī Žēlsirdīgo māsu bāreņu namā tiek atstāts zīdainis... Pēc gada pasauli satricina ziņa par kinozvaigznes Frensisas Ficdžeraldas noslēpumaino pašnāvību. Klīst baumas, ka Frensisas bagātais vīrs Maksimilians Stenhoups par viņas nāvi zina vairāk, nekā pats apgalvo. Kas saista šos notikumus? Patiesība var izrādīties pārāk satriecoša...

Tāras Hailendas unikālā vēstījuma maniere atrodas starp Lūizes Begšeivas prasmi uzburt ārēji mirdzošo Holivudas šika un glamūra pasauli un Barbaras Bredfordas-Teilores spēju aizkustināt lasītāju sirdis ar satraucošu un bezgala aizkustinošu cilvēcisku sāgu.

Latvijā izdotais romāns Fortūnas meitas apliecina autores stāstnieces talantu. Jaunais romāns Kritušie eņģeļi – pilns kaisles un aizrautības – sagādās lasītājiem vēl nebijušu baudījumu.

Hānbergs, Ēriks. Labie gariņi uz sliekšņa, uz taciņas, uz ceļa un pēkšņumos

Sētnieki, pastnieki, dārznieki, ceļu uzturētāji agri jo agri iekustina dienu. Ugunsdzēsēji jebkurā diennakts stundā gatavi traukties.

Labie gariņi!

Viņiem veltīta šī grāmata: portretējot un apvijot ar intriģējošiem stāstījumiem par visādībām Grobiņas novadā sendienās un mūsdienās.

Kāpēc laikam vajag laiku

Vai tu zini, kāpēc laikam vajag laiku? Iespējams, tieši šī grāmata tev palīdzēs rast atbildi. Droši vien tu kādreiz esi teicis, ka tev ir garš laiks, bet varbūt - īss laiks. Esi dzirdējis runājam par seniem laikiem, spriežam par tukšu laiku, priecājamies par karstu laiku. Un par kādiem vēl tik laikiem ļaudis nerunā.

Un tomēr - kāpēc LAIKAM vajag LAIKU? Iespējams, viss ir pavisam vienkārši, jo savs laiks saulei un vējam, lietum un sniegam; savs laiks dienai un naktij; savs - darbiņam, savs - rotaļām un svētkiem. Savs laiks grāmatai.


Kota, Laima. Istaba

Sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" iznākušais Laimas Kotas romāns “Istaba” ļauj ielūkoties Latvijas ļaužu dzīvē pirms trim gadu desmitiem, kad arvien lielākās saimnieciskās grūtībās nonākusī padomju valsts vara pēkšņi kļuva labvēlīga cilvēciskai vēlmei dzīvot pārticīgāk un izsludināja perestroiku.

Rakstniece šo laiku izvelk no cilvēku atmiņām, izmantojot visus savus iemīļotos žanrus – burlesku un absurda trilleri, farsu un sakāpinātu reālismu –, lai secinātu: pēc tā, ko esam pārdzīvojuši, izejot caur padomju stroju, gan jau izturēsim arī 21.gadsimta sagādātos pārbaudījumus.

"Perestroikas komunālajā sadzīves kosmosā cilvēku raksturi un dzīves aizvirpuļo draiskā un tāpēc baisā eksistenciālās pieticības orģijā. Vai kādam te vispār "sava istaba" (sveiciens Virdžīnijai Vulfai, protams) piederējusi? Vai kāds to izbūvējis suverēnu vismaz sapņos? Padomju laika filmu stilistikas berze ar Laimas Kotas košo pieredzi un sulīgo personisko rokrakstu rāda to karnevālisko materiālu, no kura nācās tapināt nākamo Latvijas neatkarību.


Krūmiņš, Jūlijs. Iļģuciema pašpuikas stāsti


Grāmata "Iļģuciema pašpuikas stāsti" nav par citiem, bet mani pašu, tā saka miljonārs un daudzu partiju dāsnais atbalstītājs Krūmiņš.

Viņa memuāros netrūkst arī spilgtu epitetu un stāstu par sabiedrībā atpazīstamām personām. Daudz kritizēti par oligarhiem dēvētie Ventspils mērs Aivars Lembergs un ekspolitiķis Andris Šķēle un viņu, kā raksta Krūmiņš, noziedzīgie grupējumi.

Lekberga, Kamilla. Bākas sargi

Brīdī, kad Fjelbakā notiek aktīva gatavošanās smalkas viesnīcas atklāšanai – tiek pastrādāta negaidīta un noslēpumaina slepkavība – nošauts pašvaldības finanšu direktors Matss Sverīns – pēc dabas laipns un patīkams, bet tajā pašā laikā noslēgts cilvēks, kas savu privāto dzīvi vienmēr turējis slepenībā.

Noziegumam pa pēdām kā parasti seko izmeklētājs Patriks Hendstrēms ar savu komandu. Protams, allaž zinātkārā rakstniece, viņa sieva Ērika, izbrīvējot mirkļus no dvīņu audzināšanas, aizrautīgi metas viņam palīgā, un intriģējoši piedzīvojumi ar spoku stāsta elementiem Zviedrijas mazpilsētā var sākties!


Lindstrēma, Inga. Saulgriežu dziesma

Šķietami bezgalīgi zaļu mežu masīvi, romantiskas šēru ainavas, straujas upes un zili ezeri, pāri kuriem brīžiem dzirdami balto gulbju spārnu švīksti... Uz šī brīnumaini gleznieciskā fona norisinās autores attēlotie romantiskie mīlas stāsti, kuri mūs aizved uz mazliet skarbo, bet tik skaisto ziemeļzemi Zviedriju. Arī satikšanās ar šo grāmatu ļaus lasītājam iepazīt šīs zemes valdzinošo kolorītu un ienirt grāmatas galveno varoņu aizraujošajos piedzīvojumos, kur sastapsies gan ar intrigām un liktenīgiem pārpratumiem, gan ar galvu reibinošu krāču pārvarēšanu un visu uzvarošu mīlestību.

Linka, Šarlote. Maldi

Pēteris Simons, šķietami veiksmīgs uzņēmējs un gādīgs vīrs un tēvs, bez vēsts pazūd ceļojuma laikā uz Provansu. Kad viņa sieva Laura izmisusi dodas uz Franciju, lai tur noskaidrotu lietas apstākļus, viņa ne tikai sastopas ar dīvainām pretrunām, bet arī uzzina, ka Pēteris nav bijis tas, par ko viņa to uzskatījusi. Un ka patiesība ir saistīta ar nāvējošām briesmām...

Jau no pirmās grāmatas lappuses lasītāja interesi piesaista intensīva psiholoģiskā spriedze. Cita citai seko smalki izplānotas nežēlīgas slepkavības. Lasītājs nojauš, ka svarīgi ir motīvi, kas izskaidro varoņu dubulto dzīvi un samilzušās problēmas savstarpējās attiecībās.

Aizraujošs stāsts par uzticību un vilšanos, par mīlestību un nodevību. Nekas nav tā, kā šķiet. Daudzo romāna varoņu likteņi ir cieši savijušies, un neviens no viņiem nedrīkst pieļaut kļūdu – ir jāspēj ļoti precīzi atšķirt, kurš ir draugs un kurš ienaidnieks.


Līvmane, Akvelīna. Mīl-nemīl

Dzīvot savu dzīvi un nepieļaut kļūdas ir katra cilvēka spēcīgākā vēlme. Lai to īstenotu, jāatrod laiks pašanalīzei. Tiekoties ar cilvēkiem konsultācijās un nestandarta situācijās, autorei ir uzkrājušās atziņas, kas var palīdzēt izprast sevi, gūt panākumus vai vienkārši justies labāk.

Matjuškina, Katja. Jautrais zvēru detektīvs

Grāmatiņa bērniem – piedzīvojumu, detektīvu, komisku un noslēpumainu stāstu cienītājiem, kas vēsta par divu superdetektīvu – drosmīgā suņuka Fu-Fu un bezbailīgā kaķa Kis-Kisa gaitām, šķetinot aizdomīgus notikumus Nelāgajā mežā. Mazajai šokolādes meistarei Surikatei pazūd ratiņi ar gardajām konfektēm, no muzeja pazūd bruņinieka Skunksa glezna, bet upē avarē pingvīna kuģis. Taču tas ir tikai sākums... Ar katru lappusi mīklu kļūst aizvien vairāk, un superdetektīvam vajag veselu maisu kauliņu, lai atrisinātu šo neparasto lietu. Spraigos notikumus papildina ne tikai košas, dzīvespriecīgas ilustrācijas, bet arī dažādi uzdevumi mazajiem lasītājiem.

Mājdzīvnieki

Meža dzīvnieki


Priede, Dace. Mēnesstars


Apvieno trīs Daces Priedes iepriekš izdotos darbus: Mēnesstars pār jūru, Mēnesstars pār ezeru, Mēnesstars debesīs. "Nepalieciet nevienam neko parādā, kā vienīgi, ko jūs cits citu mīlot".


Rasela, Reičela Renē. Nikijas dienasgrāmata

Nikija Maksvela, tāpat kā Gregs Heflijs, nebūt nepieder pie populārākajiem skolēniem un arī viņas dzīvē netrūkst pārpratumu un nepatikšanu. Patiesībā Nikija ir pavisam tālu no popularitātes – viņa ir galīga lūzere. Meitene cer, ka, uzsākot mācības jaunā skolā, viņa iegūs jaunus draugus un neveiksmes paliks pagātnē. Bet dzīvē nekas nenotiek tik vienkārši...

Robertsa, Nora. Asara zirnekļa tīklā

Mazajā, klusajā Inosensā dienas ir garas un naktis saldi smaržojošas, bet noslēpumi tiek cieši glabāti aiz slēgtām durvīm. Nežēlīgu noziegumu sērija satricina pilsētas iedzīvotāju mieru. Naktis kļūst biedējošas, un pat saulainās dienās šķiet, no katras ēnas uzglūn baiss apdraudējums…

Pasaulslavenā vijolniece Kerolaina Veiverlija negaidot piedzīvo nervu sabrukumu. Vecmāmiņas māja Inosensā šķiet piemērots un ērts patvērums vasaras atpūtai. Tomēr Inosensai ir kas labāks, ko piedāvāt Kerolainai – Takers Longstrīts. Pievilcīgs, bagāts un no visas sirds iemīlējies tieši viņā.

Plānotā vasaras atpūta draud izvērsties ļaunā murgā. Ir kāds sīkums, ko Kerolaina nezina, – Takers ir pirmais aizdomās turamais šausminošajās slepkavībās...


Stumbre, Lelde. Pūcīte ar zeltainajām acīm

Vai jums liekas, ka pavasaris un rudens pie mums atnāk tā vienkārši, bez kādām pūlēm un sarežģījumiem? Ka visi to vien gaida un par to priecājas? Izrādās, tā nebūt nav... Pūcīte ar zeltainajām acīm to zina vislabāk.

Kad rūķis Snūķis ar trakajiem makaronu ēdājiem nozog pavasari un rudeni, Pūcītei nepieciešama palīdzība, lai tos izglābtu. Varētu palīdzēt Sēņu sieva – viņa ir laba un līdzjūtīga, taču ne vairs jauna. Varbūt talkā nāks divpadsmitgadīgā Anna?

Grāmatas varoņi Asniņš un Rudīte, Zaļo aļģu tantiņa, rūķis Snūķis un kaija, vārdā Livingstone, tiek ierauti vētrainos notikumos. Un kas par to? Dzīve bez piedzīvojumiem ir garlaicīga.


Štelmahere, Vita. Piglas stāsti.  Piedzīvojumi ar kartupeļiem


Pigla ir ieradies jaunās mājās. Viņš iepazīstas ar jaunajiem draugiem, apkārtni un māju saimniekiem. Šoreiz liela uzmanība tiek veltīta kartupeļiem. Tu uzzināsi, kā tie radušies, kā tos stāda un novāc. Pigla kopā ar savu draugu Kartupu piedzīvo daudz aizraujošu notikumu - tiek nozagti sastādītie kartupeļi, dzīvniekiem pievienojas ciemiņš, kurš dzīvnieku vidū rada dalītas jūtas. Kas ir zagļi, ciemiņš un kādi neparedzēti notikumu pavērsieni risinās lauku mājā, to uzzināsi šajā grāmatā.

Šukis, Daiņus. Ezītis, kurš slepeni mīlēja

Ezītim Dadzim nav miera ne tādēļ, ka reiz viņš devies karā un nokritis no zirga, bet gan tādēļ, ka viņš ir slepeni iemīlējies! Ko gan lai ezītis izdara tādu, kas liktu iemīļotās govs Pelenonas sirdij pukstēt straujāk?!

Slepenajam pielūdzējam palīgā steidzas kaķis Pičus, mājas sargs Lords, ruksis Polinēzijs un citi jautrās lauku sētas iemītnieki.

Brīnišķīgs, asprātīgs un intriģējošs stāsts bērniem lasīšanai savā nodabā un kopā ar vecākiem.


Teilore, Lulū. Sniega eņģelis

Lai kas arī notiktu, viņa izdzīvos, dzīvos, mīlēs un baudīs...

Sešdesmitie gadi. Kresida Felbridža ir debitante Londonas augstākajā sabiedrībā un gatavojas kāzām. Kresidas tēvs nolemj pasūtīt meitas portretu pie jauna, vēl nezināma mākslinieka. Tiklīdz Kresida iepazīstas ar šo mākslinieku – Ralfu Fjū, viņa saprot, ka dzīve vairs nekad nebūs tāda kā agrāk.

Mūsdienas. Mūsdienās Emīlijai Konvejai pieder viss, ko vien viņa varētu vēlēties: prestiža māja, divi skaisti bērni un veiksmīgs vīrs – Vils. Kādudien Vils atklāj, ka ir bankrotējis, ilūzija par drošību un laimīgu nākotni tiek pilnīgi sagrauta...

Liktenis savij divu sieviešu dzīves sarežģītā pinumā, kurā jautājumu ir vairāk nekā atbilžu... Mīlestības spēka un cerības triumfs cauri laikiem un cilvēku ilūzijām. Negaidīts atrisinājums apstiprina seno labo atziņu: Cilvēks domā, Dievs dara.

Pirms kļuva par rakstnieci, Lulū Teilore veidojusi veiksmīgu karjeru izdevējdarbības nozarē. Latvijas lasītājiem jau zināmi viņas romāni Torņa vilinājums un Mantinieces – tas ir bijis viņas pirmais romāns, turklāt nominēts RNA Lasītāju balvai.


Vainovska, Gundega O. Kā lācītis Rūdis Ziemassvētkiem gatavojās

Lācītis Rūdis ir dikti apņēmīgs, tāpēc izdomājis, ka šogad Ziemassvētkiem jāgatavojas laikus un kā nākas — jārotā eglīte, jācep brīnumgardas piparkūkas un jāļaujas sirds gaišajām domām virmot visapkārt!

Vaita, Kārena. Ūdens atmiņa

Aizraujošs stāsts par divām māsām, kuras vajā kopīgs noslēpums par kādu nakti…

Naktī, kad Mārnijas un Diānas māte burājot iekļūst spēcīgā negaisā, meitenes saprot, ka iznīcībai var būt vairākas sejas. Tik trausla ir nevainība, mīlestība un cerība. Viņas abas glabā noslēpumus par to, kas patiesībā notika tajā naktī. Šie noslēpumi atstājuši dziļas pēdas viņu dzīvē...

Populārās Amerikas autores Kārenas Vaitas romāns pārņem lasītāja uzmanību jau no pirmajām lappusēm. Neparasti kolorītu tēlu un dziļu emociju atainojums ievelk grāmatas sižetā ar teju okeānisku spēku.

Latvijā izdotās grāmatas Pārmaiņu vējš, Liedaga koki un Kad pudeļkokā svilpo vējš ir guvuši plašu atsaucību lasītāju vidū.


Veba, Hollija. Aizmirstais kucēns

Emija ir gribējusi suni tik ilgi, cik vien sevi atceras. Tāpēc tad, kad beidzot viņai ir Rina, mīlīgs šiba šķirnes kucēns, meitene vēlas to visur ņemt sev līdzi. Bet ir viena problēma - suņuks jāatstāj mājās tajās nedēļas nogalēs, kad Enija ciemojas pie tēta. Rina nespēj saprast, kāpēc meitene tik bieži dodas prom. Kad viena no atšķirtības reizēm šķiet garāka nekā parasti, kucēns sāk baiļoties, ka Emija viņu ir pavisam aizmirsusi. Un tā Rina dodas meklēt savu saimnieci...

Veba, Hollija. Slepenais kaķēns

Lūsijai neklājas viegli – viņas ģimene ir pārcēlusies uz citu māju, un abiem ar brāli jāsāk iet jaunā skolā…. Tad kādā šķērsielā viņa ierauga trīs kaķēnus un jūtas mazāk vientuļa. Īpaši meitenei iepatīkas melnbaltais kaķēns, kuru viņa nosauc par Mimī.

Mimī skumst, kad māsiņa un brālītis tiek aizvesti prom. Lūsija iekārto arī Mimī mājas vecmāmiņas siltumnīcā. Taču mūžīgi kaķēns nevar tur palikt. Cik ilgi Lūsijai izdosies paturēt Mimī noslēpumā?

   


 

 

 

 © 2009-2010 Salas novada dome