Pašvaldības plānošanas dokumenti

Apmācības projektu izstrādē

Informatīvais izdevums "Novada vēstis"

Komercdarbība

Kā pieteikties Černobiļas AES seku likvidēšanas dalībnieka Piemiņas zīmei 20.01.2017.

Piemiņas zīmi piešķir Latvijas Republikas pilsonim, nepilsonim, ārzemniekam, kuram ir pastāvīgā uzturēšanās atļauja Latvijā un kura statuss atzīts Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku un Černobiļas AES avārijas rezultātā cietušo personu sociālās aizsardzības likuma 4.pantā (Par Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībnieku atzīstama persona, kura piedalījās Černobiļas AES ekspluatācijas darbos, Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas darbos un citos Černobiļas AES avārijas izraisītajos darbos Černobiļas AES atsvešināšanas zonā laikposmā no 1986.gada 26.aprīļa līdz 1990.gada 31.decembrim, ja:

1. darba devējs nosūtīja attiecīgo personu darbu veikšanai Černobiļas AES atsvešināšanas zonā;
  2. attiecīgā persona iekšlietu iestāžu komandējošā personāla vai ierindas personāla sastāvā dienēja Černobiļas AES atsvešināšanas zonā;
  3. attiecīgā persona karaspēka daļu komandējošā personāla vai ierindas personāla sastāvā vai kā rezervē ieskaitīta karaklausībai pakļauta persona tika iesaukta uz speciālajām mācībām un iesaistīta Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas darbos (neatkarīgi no dislokācijas vietas vai veiktajiem darbiem).

Kā Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekam vai avārijas rezultātā cietušajai personai pieteikties Piemiņas zīmes saņemšanai, lūdzam skatīt skaidrojošā infografikā ŠEIT.

Informāciju sagatavoja:
Iekšlietu ministrijas Administratīvais departaments