Pašvaldības plānošanas dokumenti

Apmācības projektu izstrādē

Informatīvais izdevums "Novada vēstis"

Komercdarbība

Lokālplānojuma īstenošana Salas novadā var sākties 11.01.2017.

2016.gada 27.oktobrī Salas novada pašvaldības domes sēdē tika apstiprināti saistošie noteikumi Nr.8 “Lokālplānojums zemes vienībai “Ošanu iela 10”, Ošānos, Salas pagastā, Salas novadā”.

Lokālplānojuma mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstīšanu Salas novadā, kas ir saskaņā ar Salas novada ilgtspējīgas attīstības stratēģiju 2030 (turpmāk – stratēģija). Stratēģijas viena no ilgtermiņa prioritātēm ir attīstīta uzņēmējdarbība ar infrastruktūru, kas sasaucas ar lokālplānojuma teritorijā plānotājām darbībām.

Savukārt, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija informēja Salas novada pašvaldību, ka Lokālplānojums ir īstenojams ar š.g. 10.janvāri.

Lokālplānojuma teritorijā SIA "Ceļu Emulsija-HL" plāno attīstīt bitumena emulsijas noliktavu un ražotni. Bitumena emulsija ir plaši izmantojama asfaltbetona saistviela, kas tiek izmantota ceļa būvniecībā un uzturēšanā. Ceļa būvniecības procesā bitumena emulsiju izmanto asfaltbetona starpkārtu gruntēšanai. Gruntēšana ir nepieciešama, lai nodrošinātu pietiekamu sasaisti starp asfaltbetona kārtām. Visplašāk izmantotā bedru remontu metode ir šķembas un bitumena emulsija. Šī ir piemērota metode segumiem ar augstu bojājumu pakāpi un ir lētākā no visām tehnoloģijām. Bitumena emulsiju ar speciālām polimēru piedevām var izmantot jumtu izolācijas remontam, jo lielai daļai ēku tiek izmantoti jumta segumi, kas ir uz bitumena bāzes. Jumtam novecojot, tas zaudē savu hidroizolācijas spēju un bojātās vietas ir jāatjauno.

SIA "Ceļu Emulsija-HL" dibināta 1995. gadā uz bijušās Tukuma 17.CRBP bitumena emulsijas rūpnīcas bāzes. Šī rūpnīca bija viena no pirmajām visā bijušajā Padomju Savienībā, kas uzsāka emulsiju ražošanu 60-tajos gados. Jau dibināšanas gadā, izmantojot vācu uzņēmuma Liesen tehnoloģiju un, saņemot Vācijas speciālistu atbalstu, notika pāreja no anjonaktīvo uz katjonaktīvo emulsiju ražošanu, kas atbilst noteicošajām pasaules tendencēm.

Tai pat laikā tika uzsākta arī aukstā remontasfalta ražošana. Pašlaik uzņēmuma rūpnīca atrodas Tukumā. Pa šiem gadiem ražošanas apjoms ir ievērojami pieaudzis un uzņēmums vairākus gadus ir starp lielākajiem nodokļu maksātājiem Tukuma novadā. Uzņēmums plāno attīstīties un savu produkciju piedāvāt Latgales reģionam, tāpēc jaunās rūpnīcas un noliktavas attīstīšanai tika izvēlēti Salas novada Ošāni.

Uzņēmums gada laikā plāno saražot līdz 1000 tonnu bitumena emulsijas.

SIA "Ceļu Emulsija-HL", attīstot bitumena emulsijas noliktavu un ražotni, plāno izveidot 5 līdz 7 darba vietas, kas ir liels ieguvums Salas novadam. Tāpat uzņēmums ir apņēmies uzlabot pašvaldības autoceļa kvalitāti, kas ražotni savieno ar valsts reģionālo autoceļu P75.

Informāciju sagatavoja:
Jolanta Grandāne
SA un tūrisma lietu speciāliste
referente@salas.lv