No 1. decembra darbnespējas lapas izrakstīs tikai elektroniski 03.11.2016.

NVD

Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka no šī gada 1. decembra tiks pārtraukta darbnespējas lapu aprite papīra formātā un visas darbnespējas lapas tiks izrakstītas elektroniski valsts E-veselības sistēmā.

Elektroniskās jeb e-darbnespējas lapas izrakstīšana E-veselības sistēmā ārstniecības personai standarta gadījumā aizņems aptuveni desmit sekundes. Speciālistam būs tikai jāatzīmē darbnespējas cēlonis, savukārt informācija par pacientu un ārstniecības iestādi darbnespējas lapā tiks uzrādīta automātiski*.

Lai saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem ārstniecības iestādes no šī gada 1. decembra nodrošinātu e-darbnespējas lapu izrakstīšanu, ir jānoslēdz līgums ar NVD. Līguma slēgšana nenozīmē automātisku visas E-veselības sistēmas lietošanu. Taču, lai iekļautos laikā, kas nepieciešams E-veselības sistēmas pieslēgšanai pēc līguma noslēgšanas, un neciestu pacienti, kuriem tādēļ nevarēs izrakstīt e-darbnespējas lapas, NVD aicina neatlikt līguma slēgšanu uz novembra beigām.

Šobrīd parakstīti jau vairāk nekā 260 līgumu par E-veselības lietošanu, tajā skaitā līgumu ir noslēgušas 50 ģimenes ārstu prakses, kas atrodas gan Rīgā, gan Latvijas reģionos. Dažādos līguma slēgšanas posmos šobrīd ir vairāk nekā 2100 līgumu, kas ir vairāk nekā puse no plānotā līgumu skaita.

E-darbnespējas lapas izrakstīšanai E-veselības sistēmā ir vairākas priekšrocības. Pacientiem  vairs nebūs tā jānogādā darba devējiem papīra formātā, jo informācija par noslēgtajām darbnespējas lapām darba devējiem būs pieejama Valsts ieņēmumu dienesta EDS sistēmā. Arī iesnieguma sagatavošana Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) par pabalsta piešķiršanu būs pilnībā elektroniska – gan iesniegumu, gan e-darbnespējas lapu pacients VSAA varēs iesniegt caur portālu www.latvija.lv

Informācija par visām izrakstītajām e-darbnespējas lapām pakāpeniski uzkrāsies E-veselības sistēmā, līdz ar to ikviens pacients tās varēs ērti un ātri apskatīt, autorizējoties E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv.

* E-darbnespējas lapas izrakstīšana E-veselības sistēmā soli pa solim atspoguļota šajā VIDEO.

Informāciju sagatavoja:
Evija Štālberga,