Pašvaldības plānošanas dokumenti

Apmācības projektu izstrādē

Informatīvais izdevums "Novada vēstis"

Komercdarbība

Svinīgi atklāta asfaltbetona rūpnīca Salas novadā 26.09.2016.

Š.g.23.septembrī tika svinīgi atklāta asfaltbetona rūpnīca (ABR “Ošukalns”) Salas novada Salas pagasta “Ievlejās”, bijušās “Dolomīta” ražotnes teritorijā.

Rūpnīcas augstums no zemes sniedzas līdz pat 26,5 m. Lai gan ražota 2004.gadā, šobrīd tā ir modernizēta ar pašu jaunāko datorprogrammu. Vēl 2015.gadā, līdz decembra vidum, šī rūpnīca darbojās Polijā, netālu no Varšavas, kad jau 2016.gada 16.jūnijā ABR “Ošukalns” saražoja pirmo asfaltu Jēkabpils pilsētas pievārtē, Salas novadā.

1997.gada 15.septembrī SIA “Ošukalns” iegādājās VU “Jēkabpils meliorācija” Viesītes iecirkni, ar ko arī aizsākās meliorācijas darbu un ceļu būves nozare uzņēmumā. Nākamgad SIA “Ošukalns” ceļu būve svinēs savu 20 gadi.

2016.gada sezonā SIA “Ošukalns” ceļu būves nozarē strādā 121 darbinieks, līdz ar ABR “Ošukalns” darbības sākumu, papildus klāt nāca 10 darbavietas. Uzņēmumam pieder 22 kravas automašīnas, 12 ekskavatori, 4 buldozeri, 3 asfalta ieklājēji, 5 asfalta veltņi, 3 asfalta frēzes un cita tehnika, kopumā 67 tehniskās vienības.

SIA “Ošukalns” pieder 4 smilts un grants karjeri, kuri atrodas Jēkabpils, Krustpils, Preiļu un Krāslavas novados. Karjers “Ošukalni - Cekules” Krāslavas novadā ir lielākais reģionā pēc izvestā materiāla apjoma. 2015.gadā no šī karjera tika izvestas 7 222 kravas grants šķembu maisījuma, salīdzinoši – 86,7 km gara kravas automašīnu rinda. Pagājušajā gadā SIA “Ošukalns” iestrādāja 22 677 t asfalta un 9 610 t RCC betona, salīdzinoši – 37 km garš asfaltēts ceļa posms un 2,1 ha liels laukums RCC segumā.

Latvijā ir tikai divi uzņēmumi, kas nodarbojas ar valčbetona (RCC) ieklāšanas darbiem (bez SIA “Ošukalns”, vēl arī SIA “Cemex”). SIA “Ošukalns” 2015.gadā bija arī viens no trim lielākajiem VAS “Latvijas Valsts meži” autoceļu būvētājiem Latvijā. 2015./2016.gados veiktie būvdarbi (jaunbūves/rekonstrukcijas) meža autoceļos kopumā nu jau sasnieguši 39,89 km. Uzņēmums veic vērienīgus būvdarbus visā Latvijas teritorijā, iespaidīgākie no tiem veikti Jēkabpilī, Rīgā, Līvānos, Krāslavā, Daugavpilī. Šobrīd noris darbi Kurzemes pusē – Rojas, Aizputes, Mērsraga un Kuldīgas novados. Līdz šim lielākais no uzņēmuma izaicinājumiem ir šobrīd notiekošie būvdarbi Bebru ielas mikrorajonā Jēkabpilī, kur būvdarbu zonā atrodas mājas ar 720 dzīvokļiem, kuros mīt aptuveni 2 500 iedzīvotāju.

2015.gadā SIA “Ošukalns” ceļu būve piedalījās 144 valsts un pašvaldību iepirkumos, bet 2016.gadā, septembri ieskaitot, iesniegts jau 171 iepirkums. Uzvarēts 36 konkursos, kuru ietvaros pagājušo gadu uzņēmums veica darbus 79 dažādos objektos, šobrīd darbi noris vēl 59 objektos.

SIA “Ošukalns” ceļu būves nozare piedalās Latvijas jaunatnes atbalsta pasākumos, arī NVA īstenotajā projektā par pirmo darba pieredzi jaunietim bezdarbniekam, kā arī sniedzis atbalstu vairākām arodskolām materiāltehniskā nodrošinājuma iegādei, un piedalījies gala eksāmenu pieņemšanā. Aktīvi tiek atbalstīti arī dažādi sporta pasākumi.

Fotogaleriju no pasākuma var skatīt ŠEIT.